Yavru Köpek Sahiplenme

Bir köpeğe sarılmadan önce kendimize birkaç soru sormamız ve dürüstçe cevaplamamız gerekir. Bazen bir heves, bazen hayatında bir boşluk vardır ve bazen aile üyelerinizin mutlu olması için çocuğunuzun sorumluluklarını üstlenmeniz gerekir.

 Köpeği Beslemek İçin Sabırlı Mısınız?

 Özellikle yavruluk döneminde köpeklerin tuvalet eğitimleri aileleri için biraz işkencedir. Küçük ev kazaları bazen aileyi kızdırır. Bu işlem bazen 6 aya kadar sürebilir. Ancak en yaygın durum mallara verilen zarardır.

 Köpeğiniz İçin Yaşam Tarzınızı Değiştirir Misiniz?

 Köpeklerle yaşam belirli kısıtlamalar getirir. Örneğin, herhangi bir zamanda eve geri dönmek, yavru köpek sahiplenme sonrasında genelde bir hayaldir.

 Yaşam alanları köpekler için önemlidir. Çevresinde köpeklerin varlığı da çok önemlidir. Dahası, eğer komşularınız evcil hayvanlara tolerans göstermiyorsa, ilişki sorunlarınız olabilir. Bazen havlamaya duyarlı olan komşularınız baş ağrısına neden olabilir. Bazen sinirleriniz anlamsız tepkilere karşı çelik kadar güçlü olmalıdır.

 Köpekler Hakkında Ne Biliyorsunuz?

 Köpeklerin karakterleri de vardır ve bu karakter özellikleri cinslerinin tüm istisnalarında görülür. Heyecan verici ve hareketli bir yapınız varsa, aynı karakterdeki ırkı seçmek daha iyidir. Aksi takdirde, aranızdaki güçlü bağ zamanla zarar görebilir.

 Sağlığınız Bir Köpek Sahibi Olmak İçin İyi Mi?

 Bazı tıbbi durumlarla yaşayan insanlar için evde bir evcil hayvanla yaşamak, sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Kemoterapi alan bir kişi evde hijyenik olsa da bir köpek veya kedi sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Alerjiler de çok önemlidir. Bir kedi ya da köpeğe alerjiniz varsa, köpek devralmadan önce iki kez düşünmeniz gerekir.

 Köpeğiniz İçin Zamanınız Var Mı?

 Aslında, kendinizi tamamen adamanız gereken bir gerekliliktir. Onu sevmek ve onunla ilgilenmek için, onu beslemek, onunla ilgilenmek ya da yürüyüşe çıkmaktan daha fazla zamana ihtiyacınız var. Lütfen bunu not al; eğer çalışırsan, bütün gün evde sizi bekleyen bir köpeğin olacağını unutma. Eve döndüğünde, onun tek hedefi onunla ilgilenmek ve ona verdiğin aşkı yaşamak. Lütfen onları sevginizden mahrum etmeyin ve onlar için zamanınızı tekrar düşünün.

 Bütçeniz Köpekleri Beslemek İçin Uygun Mu?

 Bir köpek satın almadan önce, sizin için tahsis edebileceğiniz bir bütçenin uygunluğunu kontrol etmeniz gerekir. Aşılama, parazit tedavisi, sterilizasyon ve tüy bakımıyla birlikte kuru köpek maması maliyeti gibi birçok maliyeti göz önünde bulundurmalısınız. Bazen hiç düşünmediğiniz tedavi maliyetleriniz olabilir ve üstesinden gelmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir