Dünyanın En Şirini Boo Köpek

Oyuncak bebek görüntüsüne sahip, son derece sevimli bir köpek cinsi olan Pomeranian Boo 2012 yılında dünyanın en şirin köpeği seçilmiştir.

 Dünyanın En Şirin Köpeği

 Pomeranian Boo cinsi sevimli köpeklerin boyutları oldukça küçüktür. Genellikle yükseklikleri cinsiyet fark etmeksizin 18 ile 30 cm olarak değişmektedir. Ağırlıkları da yine cinsiyet fark etmeksizin 1 ile 3 kg arasındadır. Ortalama yaşam süreleri ise 13 ile 16 yıldır.

 Bu sevimli köpeklerin boyutlarının tersine kocaman yürekleri bulunmaktadır. Sahiplerine karşı çok özel ve büyük bir sevgi ve ilgi duyarlar. Kendilerini sahiplerine sevdirmeye çalışırlar ve sahipleri ile çok özel bir bağ geliştirirler.

 Boo köpek dünya üzerindeki tüm canlılara karşı son derece uyumludur, neredeyse tüm evcil hayvan türleriyle çok iyi anlaşırlar ve özel bir bağ geliştirmeyi becerebilmektedirler.

 Pomeranian Boo Cinsi Şirin Köpeklerin Özellikleri

 İnsanın vücut dilinden yansıttığı psikolojik durumunu çok iyi kavrayabilmekte ve sahiplerinin psikolojilerine göre uyum sağlayabilmeyi başarmaktadırlar.

 Son derece sahiplenici ve koruyucu içgüdüleri bulunan Pomeranian Boo cinsi şirin köpekler dünyanın en sevimlisi olmalarına rağmen sahip oldukları alanları korumasını çok iyi bilirler. Yabancı ve tehlikeli bir kişi veya durum söz konusu olduğunda anında teyakkuza geçerler ve sahiplerini uyarabilmek için adeta kendilerini parçalarlar.

 Pomeranian Boo dünyanın en şirin ve sevimli köpeği olabilir ancak asla saf değildirler. Son derece zeki köpek cinsleri arasında yer alırlar. Daima yeni şeyler öğrenmeye açıktır ve meraklıdırlar. Yabancı gördükleri nesneleri koklayarak öğrenme ve tanıma eğilimi gösterirler. Bu özellikleri merak ve öğrenmeye açık olmalarından kaynaklıdır.

 Hassas ve duygusal olan Pomeranian Boo cinsi sevimli köpekler diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi sevgiye ve ilgiye oldukça yoğun bir şekilde ihtiyaç duyarlar. Sahipleri tarafından sevilmek ve ilgi görmek onların en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır.  Sahipleri ilgilerini köpekten çektiklerinde bu devamlılık arz eder ise bu sevimli köpekler depresyona girebilmekte ve yaşama karşı ilgilerini yitirmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir